İş Güvenliği ve OSGB
Reklam
Reklam
Reklam

İş Güvenliği ve OSGB

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nin kısaltması olan OSGB ülkemizde iş sağlığı ve iş güveliği alanında hizmet sunan birimdir.

26 Haziran 2017 - 15:16

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nin kısaltması olan OSGB ülkemizde iş sağlığı ve iş güveliği alanında hizmet sunan birimdir. Bu noktada son zamanlarda düzenlenen iş sağlığı ve güvenliğiyle alakalı yönetmelik sayesinde tanımlanmış bir iş alanı bulunan OSGB, son düzenlenen yasal düzenlemeler doğrultusunda tek bir işçinin dahi çalıştığı işletmelerde iş güvenliği uzmanın bulunması şart koşulmuştur. Bu noktada iş güvenliği uzmanın sağlanması noktasında OSGB, etkili bir hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten küçük ve büyük ölçekli firmaların yanı sıra; sanayiden sayılan ya da sayılmayan hemen her türlü iş yerinde bir hekimin hizmet vermesi ve iş güvenliği uzmanının görev yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda iş güvenliği uzmanının temini noktasında OSGB, hayati önem taşıyan bir birim olarak karşımıza çıkmaktadır.


OGSB İstanbul İş Güvenliği Sektörü


İş güvenliği konusun son dönemlerde önem kazanmış bir durumdur. Bu noktada OGSB İstanbul şehrinde önemli bir görevi yerine getiren bir birim olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İstanbul pek çok iş alanının yoğun bir şekilde faaliyet gösterdiği bir ilimizdir. Bu bakımdan OSGB İstanbul şehrinde oldukça yoğun bir faaliyet gösteren bir birim olarak çalışmaktadır. Bu doğrultuda OSGB, iş güvenliği uzmanının temini noktasında İstanbul’da faaliyet göstermektedir. İstanbul’da iş yerleri ve iş alanlarının çokluğu OSGB İstanbul biriminin çok yoğun olarak çalışmasına sebep olmaktadır. Bu bağlamda iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesinin yasal bir zorunluluk olmasından dolayı bu birime ilgi her geçen gün artmaktadır.


OSGB Nedir? Sorusuna En Net Yanıt


İş güvenliği uzmanlığının önem kazanmasına paralel olarak OGSB nedir? Sorusu da sık gündeme gelen bir konudur. Bu noktada OGSB nedir? Sorusuna verilebilecek en kestirme yanıt; ortak sağlık ve güvenlik biriminin kısaltması OSGB’dir şeklindedir. Bu bağlamda OSGB, iş güvenliği alanından önemli bir işlevi yerine getiren bir birim olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İş güvenliği konusu son zamanlarda yasal bir zorunluluktur. Bundan dolayı ülkemizde iş güvenliğine olan talep günden güne artış göstermektedir. OSGB nedir? Sorusu genel olarak OSGB kavramıyla ilk kez karşılaşan bireylerin ilk aklına gelen sorudur. Daha detaylı bilgi almak için lütfen http://www.eforosgb.com/ sitemizi ziyaret ediniz .


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti