Her Soru Soru mu,Her Gazeteci Gazeteci mi ?
Reklam
Reklam
Reklam

Her Soru Soru mu,Her Gazeteci Gazeteci mi ?

Ara ara Kayısıhaber isimli haber portalından gazeteciliğin öldüğü Malatya’da güzel işler yapan değerli gazeteci kardeşim Mahir Temur, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Vuslat TV’de katıldığı programda televizyonun genel müdürü Lütfü İnan tarafından sorulan sorularının kasıt ve yönlendirme içerip içermediğine dair analiz haberimize eleştiril bir yaklaşım sergilemiş.

31 Ekim 2019 - 16:34 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 17:29

HER SORU SORU MU, HER GAZETECİ GAZETECİ Mİ?

Ara ara Kayısıhaber isimli haber portalından gazeteciliğin öldüğü Malatya’da güzel işler yapan değerli gazeteci kardeşim Mahir Temur, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Vuslat TV’de katıldığı programda televizyonun genel müdürü Lütfü İnan tarafından sorulan sorularının kasıt ve yönlendirme içerip içermediğine dair analiz haberimize eleştirel bir yaklaşım sergilemiş.
Konuya bakışına saygı duymakla birlikte olayı tamamen yanlış değerlendirdiğini belirtmek isterim.
Bir kere belli ki Mahir kardeşim 2 saati aşkın süren bu canlı yayını izlememiş. 
Eğer izleseydi ‘gazeteci’ sıfatıyla yayında baş koltuğa kurulan Lütfü İnan’ın nasıl bu şerefli mesleği kendisi ve başkalarının nefsi için yere çaldığına şahit olurdu.
Bir gazetecinin görevi kamunun menfaati noktasında sorgulayıcı ve denetleyici olma misyonuyla hareket edip, kendisi ve bir başkasının emellerine göre hareket etmemektir. 
Maalesef eski danışman -  yeni gazeteci Lütfü İnan’ın programdaki sorularının hiç birinde kamu menfaati adına sorulmuş tek bir soru yoktu. Ve yine maalesef ki Lütfü İnan’ın sorduğu soruların tamamına yakınında kendisinin de danışmanı olduğu eski belediye başkanı Hacı Uğur Polat’ın dönemine dair alınan kararlara atıfta bulunma söz konusuydu. 
Ve ayrıca sorulan soruların birçoğunun sonuna ‘yanlış yapmışsınız’, ‘doğru yapmışsınız’, ‘iyi yapmamışsınız’ gibi yorumlar eklenerek, gazetecilik etiğine yakışmayan bir tutum sergilenmiştir.
Tamam mı Mahir kardeşim, mevzu anlaşıldı mı?
Yoksa biz niye gazetecinin sorduğu soruya takılalım, gazetecidir elbette soracak. Hele memlekette gerçek gazetecilerin gerçek sorularına bu kadar ihtiyaç duyulduğu bir dönemde hem soracak, hem denetleyecek, hem de takipçisi olacak!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif  Vaka Belirlendi
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif Vaka Belirlendi
Jandarma İle kızılay Bayramlık Dağıttı
Jandarma İle kızılay Bayramlık Dağıttı