Hakan Kahtalı,Gün Birlik Beraberlik Günü
Reklam

Hakan Kahtalı,Gün Birlik Beraberlik Günü

Kahtalı sözlerine; Kadın, çocuk, yaşlı, asker, polis ayırt etmeksizin 40 binden fazla vatandaşımızın canına kıyan alçak PKK’nın sadece ülkemiz için değil, uzun vadede bölgesel istikrar için de varoluşsal bir tehdit olduğunu söyleyerek başladı.

11 Ekim 2019 - 16:36

Türkiye’nin sınırında bir terör devleti kurmakla tehdit edildiğini söyleyen Kahtalı; “Ülkemiz, uluslararası hukuktan doğan meşru hakları çerçevesinde öncelikle kendi güvenliğini sağlamak, bölgeyi DEAŞ, PKK, YPG ve PYD gibi unsurlardan temizlemek ayrıca Suriye’nin toprak bütünlüğüne katkı sağlamak amacıyla sınır ötesi operasyon gerçekleştirilmektedir.” Dedi.

Oluşturmak istediğimiz güvenli bölgede sözde etnik temizlik yapılacağı iddiasıyla feryat eden HDP’ nin derdi oradaki Kürt kardeşlerimizin olmadığını, PKK’yı koruma meselesi olduğunu ifade eden Kahtalı, “PKK’ya terör örgütü diyemeyenler asla ülkemizin yapmış olduğu operasyonu da desteklemeyeceklerdir. Biz bunların kime hizmet ettiğini biliyoruz. Zamanı geldiğinde bu tutumlarının hesabını da verecekler.” Açıklamasında bulundu.

Barış Pınarı Harekâtı Suriyeli mülteci kardeşlerinizin artık kendi evlerine dönmeleri hususunda da önemli olduğundan bahseden Kahtalı, “Göç risklerine karşı da alternatif bir lokasyon alanı olması itibariyle büyük ehemmiyet taşımaktadır.” İfadelerini kullandı.

Suriye’de yaşanan kaos ve iç karışıklığın yansımaları tüm dünyaya sirayet ettiğini ancak gerekli duruşun gösterilmediğini söyleyen Kahtalı, “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler toplantısında yapmış olduğu açıklamada artık kendi göbeğimizi kendimiz keseriz sözü ile ülkemizin geldiği noktayı göstermektedir.” Dedi.

Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında olduğu gibi bu harekâtta da yerli ve milli savunma sanayii imkanlarıyla hareket ettiğini söyleyen Kahtalı yerli ve milli savunmanın önemine değindi.

Konuşmasının sonunda “Bugün artık birlik ve beraberlik günü kimse siyasi menfaatleri için söylem geliştirmesin” şeklinde konuşan Kahtalı, “Cenab-ı Allah, her daim Mehmetçiğimizi kazadan ve musibetlerden korusun. Şanlı ordumuzu bu harekatta da muzaffer kılsın, İnşallah” şeklinde dua etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor Remi Walter’i Transfer Etti
Y.Malatyaspor Remi Walter’i Transfer Etti
Y.Malatyaspor’da Kupa Mesaisi Başladı
Y.Malatyaspor’da Kupa Mesaisi Başladı