Gürkan’dan Kayısılı Dondurma Üreten Firmaya Plaket
Reklam

Gürkan’dan Kayısılı Dondurma Üreten Firmaya Plaket

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bir dondurma firmasının ürettiği Kayısılı Dondurma'yı reklamda kullandıklarından dolayı firmanın yetkililerine plaket verdi.

30 Temmuz 2019 - 11:16

Kentte Kayısıların olmasıyla dondurma firması kayısılı dondurma üretmeye başladı. Üretilen kayısılı dondurmanın tüm medya organlarında reklamını yayınlayan dondurma firmasına Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği (MALPADER) Başkanı Cumali Çetinkaya'nın koordinesiyle, Başkan Gürkan tarafından plaket verildi. Dondurma firması tarafından üretilen kayısılı dondurma kentin tanıtımını yaparken, Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan ile dondurma firmasının Bölge Sorumlusu Erkan Kaya ile bir araya geldi. Dünyanın en iyi yaş ve kuru kayısıların yetiştiği Malatya'da, kentin dünya kuru kaysı ihtiyacının yüzden 80'ini tek başına karşıladığını, kaysının sağlığa sayısız faydası olduğunu belirten Başkan Gürkan, "Tam da hasat döneminde piyasaya sunulan kayısılı dondurma ve tanıtımı için hazırlanan reklam filmi dolayısıyla kaysının gündeme gelmesine sağladığı katkı için Algida'ya çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Malatya'nın zengin ve eşsiz yeme- içme kültürünün, sektör haline getirilerek turizme kazandırılması yönünde Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak ciddi bir misyon üstlendiklerini ve bu konuda ilerleyen günlerde de farklı platformlarda etkinlikler düzenleyeceklerini kaydeden, Dernek Başkanı Cumali Çetinkaya, 'Kaysılı Dondurma' ile bu zenginliğin bir parçası olduğunu dile getirdi. Çetinkaya, "Vejeteryan yöresel yemekleri ile tıpkı kaysıyla olduğu gibi sağlıklı beslenmeyi önemseyenlerin vazgeçilmez adresi olacak olan Malatya; bunun yanında ürün çeşitliliği ile göz dolduran kahvaltısı, tava yemekleri, kebap çeşitleri ile de bölge turizmine zenginlik katacak" dedi. 
Yemek Kültürümüzün 5 bin yıllık tarihi ve doğal güzellikleri yanında yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi tercih sebeplerinden birisi olmasını hayal ediyoruz, bu sebeple bir sektöre dönüşerek hak ettiği yere ulaşması için Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak büyük gayret ve özveri ile üzerlerini düşeni yapacaklarını dile getiren Çetinkaya, bu anlamda kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a da çok teşekkür ettiklerini ve şehrimizin böyle bir Başkan'a sahip olduğu için çok şanslı olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Başkan Gürkan ve Başkan Çetinkaya, dondurma firması adına gelen yetkililere plaket verdi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa kaplan
    6 ay önce
    Kayısıdan yapi*** ürünleri ödüllendiren başkanıma teşekkür ederim. Malatyamizda kayısıdan tarhana (çerezlik-corbalik) dahi yapılmaktadır. Bu ve buna benzer kayısılı ürünleri ve uretenleri ortaya çıkarmak gerekir. Bende katkı olsun diye şimdiye kadar yapılmayan kayısı çağla turşusu üretiyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor Verilen Ve Verilmeyen Penaltı İle Mağlup!
Y.Malatyaspor Verilen Ve Verilmeyen Penaltı İle Mağlup!
 İyi Parti Malatya  Yönetimi Belli Oldu
İyi Parti Malatya Yönetimi Belli Oldu