Fırat EDAŞ’tan 2,7 Milyonluk Dev Yatırım
Reklam

Fırat EDAŞ’tan 2,7 Milyonluk Dev Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Malatya İl Müdürlüğü, elektrik tüketicilerine kaliteli ve sürekli enerjiyi sağlayabilmek adına yaptığı yenileme ve yatırım çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

22 Aralık 2017 - 13:11

Malatya merkez ve civar mahallelerde eski şebekelerin ekonomik ömrünü doldurmuş ve tüketicilere kaliteli, kesintisiz enerji sağlamanoktasında yetersiz kalmış olması nedeniyle havai hatları yer altına alma ve aydınlatma tesis etme çalışmaları hız kesmeden gerçekleştirilmektedir.  


Zaviye mahallesi, Erciş sokağından başlayan ve Koyunoğlu mahallesi, Çukurdere mahallesine doğru devam eden yatırım çalışması kapsamında içerisinde Koyunoğlu ve Hacıevliya caddelerinin de olduğu otuzdan fazla sokakta havai hatların yer altına alınması ve aydınlatma tesis çalışmaları sürdürülmektedir. Aralık ayı içerisinde tamamlanması planlanan çalışmalar için yaklaşık 2,7 milyon tl yatırım yapılacak olup
yatırım programı kapsamında yaklaşık 7,6 km orta gerilim şebekesi, 12,7 km alçak gerilim şebekesi, 5,1 km yeraltı aydınlatma tesisi şebekesi, 141 adet saha dağıtım kutusu ile 112 adet aydınlatma direği tesis edilecektir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tahsin
    1 yıl önce
    Başarık mahallesi başak sok ın aydınlatma elektirik direkleri duruyor yer altına alınmamıştır civarıda bütün mahalleler yapılmış olup bizim mahalle yapılmamıştır fırat edaş dikkatine
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Quaresma:
Quaresma: "Sözleşmem Bitene Kadar Buradayım" 
İlahiyat Fakültesinde Çalıştay Düzenlendi 
İlahiyat Fakültesinde Çalıştay Düzenlendi