Reklam
Reklam

Fendoğlu,TBMM'de Esnafın Sıkıntılarını Dile Getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; “Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında işyerleri kapanan ve iş potansiyeli kaybolan esnaf ve sanatkârların zor bir dönem geçirdiğini söyledi.

Fendoğlu,TBMM'de Esnafın Sıkıntılarını Dile Getirdi
02 Aralık 2020 - 18:02

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; “Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında işyerleri kapanan ve iş potansiyeli kaybolan esnaf ve sanatkârların zor bir dönem geçirdiğini belirterek, Esnaf kredileri, vergileri ve primleri en az 2021 yılın mayıs sonuna kadar ertelenmeli, Kredi kart ödemeleri en az 3 ay ötelenmeli, İcra ve haciz işlemleri bu salgın sonuna kadar durdurulmalı ve sicil affı getirilmelidir.” dedi. 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında;

 

“Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında işyerleri kapanan, İş potansiyeli kaybolan esnaf ve sanatkârlarımız zor bir dönem geçiriyor.

Devlet kurumlarındaki işçiler,  memurlar maaşlarını Ve özel sektördeki işçiler, tedbir amaçlı çalışmasalar bile cumhurbaşkanımızın talimatı ile kısa çalışma ödeneğini alıyorlar.

Ama esnaf kapalı olan ve iş yapamadığı dükkânın Vergisini, BAĞ KUR’unu, Belediye harçlarını ve Kredi Kartlarını ödemekle mükellef ve korona virüsün yükünü de esnaf çekiyor.

Bakkallar, kantinciler, servisçiler, kırtasiyeciler, internet evleri, düğün salonları, eğlence merkezleri, kafeler, halı saha ve küçük ölçekli esnaflarımızın hepsi aylardır mağdur.

Hükümetimiz ve yerel yönetimler küçük esnaf ve sanatkârlarla kader birliği yapmalı.

Esnaf kredileri, vergileri ve primleri en az 2021 yılın mayıs sonuna kadar ertelenmeli, 

Kredi kart ödemeleri en az 3 ay ötelenmeli,

İcra ve haciz işlemleri bu salgın sonuna kadar durdurulmalı ve sicil affı getirilmelidir.” İfadelerini kullandı.

 

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında iş yerleri kapanan, iş potansiyeli kaybolan esnaf ve sanatkârlarımız zor bir dönem geçiriyor. Devlet kurumlarındaki işçiler, memurlar maaşlarını ve özel sektördeki işçiler -tedbir amaçlı, çalışmasalar bile- Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kısa çalışma ödeneği alıyorlar. Ama esnaf kapalı olan ve iş yapamadığı dükkânın vergisini, BAĞ-KUR'unu, belediye harçlarını ve kredi kartlarını ödemekle mükellef ve Korona virüsün de yükünü esnaf çekiyor. Bakkallar, kantinciler, servisçiler, kırtasiyeciler, internet evleri, düğün salonları, eğlence merkezleri, kafeler, halı saha ve küçük ölçekli esnaflarımızın hepsi aylardır mağdur. Hükûmetimiz ve yerel yönetimler küçük esnaf ve sanatkârlarla kader birliği yapmalı. Esnaf kredileri, vergileri ve primleri en az 2021 yılı Mayıs sonuna kadar ertelenmeli, kredi kart ödemeleri en az üç ay ertelenmeli, icra ve haciz işlemleri bu salgın sonuna kadar durdurulmalı ve sicil affı da getirilmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum