Reklam
Reklam

Doğanşehir'e 1500 Kişilik Cezaevi Yapılıyor

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine yapılması planlanan cezaevleri projesi onaylandı. Buna göre Doğanşehir’e bin kişilik kapalı, 500 kişilikte açık cezaevi yapılacak.

Doğanşehir'e 1500 Kişilik Cezaevi Yapılıyor
08 Şubat 2016 - 16:57
Cezaevlerinin yapılması planlanan arazide incelemelerde bulunan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, yaklaşık 1.5 sene önce müracaat edilen cezaevi yapımı konusundaki projenin onaylandığını ifade etti. Toplam da bin 500 kişilik cezaevi yapılacağını belirten Küçük, “Yaklaşık bir buçuk sene önce müracaat etmiştik. Yapılacak olan cezaevleri için bir tanesi Malatya-Adana karayolu üzerinde 1200 dönüm arazi, diğeri de Doğanşehir-Polat arasında 950 dönüm arazi olmak üzere iki yer teklif ettik. Bakanlık yetkilileri defalarca kontrol ettiler ve arazinin çok değerli olduğu kanaatine vardılar. Doğanşehir Polat arasındaki Yolkoru mahallesinde 1500 kişilik cezaevi projesi için on gün önce bakanlıkta cezaevleri genel müdürlüğünü ziyaret ettim, bana bu sene başlanması noktasında müjde verdiler. Bakanlığın onayından sonra ihalesi bu yıl içinde yapılacak. İnşallah en kısa zamanda inşaata başlayacağız. Doğanşehir’e hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • davut kara
    4 ay önce
    yıl oldu 22.02.2022 hala cezaevi cılmadı akçadag 2018 yılında acıldı doğanşehrin sahibi yokmu neden acılmıyor neden bütün mütahitler bırakıp kacıyor o kadar yatıtım yapıldı