Cumhurbaşkanı Erdoğan:Deprem Bölgesi Malatya’da
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Deprem Bölgesi Malatya'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki incelemelerin ardından deprem bölgesi Malatya’nın Doğanyol ilçesine gelerek incelemelerde bulundu.

26 Ocak 2020 - 08:12 - Güncelleme: 26 Ocak 2020 - 08:27

Elazığ'dan Malatya'nın Doğanyol ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, direk  Doğanyol Öğretmenevi'ne geçerek burada depremzedelerle biraraya geldi.sonrasında ilçe meydanına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada da vatandaşlara seslendi, “Dün akşam 20.55 sularında cereyan eden deprem neticesinde gerek burada gerek Elazığ'daki ilçelerimizde mahallerimizde tabi kayıplarımız oldu. Allah kayıplarımıza rahmet eylesin ve tüm yakınlarına şahsım milletim adına sabırlar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

Elazığ'daki deprem bölgesini dolaştıktan sonra Malatya'ya geldiklerini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, “Burada dört kaybımız var. Toplama baktığımız zaman bini aşkın yaralımız var. Elazığ'daki yaralılarımızı hastanede ziyaret ettik, burada da tabi yaralılarımız var. Allah'tan şifalar diliyorum, Rabbim en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını nasip etsin” açıklamasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle devam etti:

 

“Kazayla kadere iman etmiş insanlarız. Her şeyden önce Müslümanız. Kaza da kader de imanımızın gereği. Az önce de 5.1 kuvvetinde bir artçı depremi yaşadık. Demek ki bu artçı depremler şuanda devam ediyor. Yıkılan yerler de çevre ve şehircilik bakanlığımızın zemin etütlerini süratlen yaptırarak buralarda vatandaşları geçici çadırlardan da kurtarıp hemen kalıcı konutlara alacağız. Kalıcı konutlarına kavuşturmanın yanında buralarda özellikle kendi hayvanları var, ahırları var. Bütün projeleri, çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacak. Bu yatırımları kısa zamanda bitirerek sahiplerine teslim edeceğiz dedi.”bir takım görüşmelerden ve incelemelerden sonra  helikopter ile tekrar Elazığ'a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'a Döndü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da Sahte Para Operasyonu
Malatya’da Sahte Para Operasyonu
Başkan Yılmaz'dan Birlik Beraberlik Çağrısı
Başkan Yılmaz'dan Birlik Beraberlik Çağrısı