Reklam
Reklam

Çocuklar Harika Konser Çıkarttı

Malatya Park AVM’de konser veren 14-17 yaşlarındaki çocuklar, profesyonellere adeta taş çıkarttılar bizde varız dedirttiler.

Çocuklar Harika Konser Çıkarttı
26 Ocak 2015 - 11:46
Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından ‘Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı’ (ÇOGEP) kapsamında ‘Umutlarımız Yeşersin’ adlı proje hazırlandı. 16 kız öğrenci 2 ay boyunca polis memurları ve müzik öğretmenleri ile çalıştı. Yaptıkları enstrüman çalışmaları sonucunda AVM'de konser veren lise öğrencileri, çaldıkları müzik aletleri ve söyledikleri şarkılarla vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Yaklaşık 300 kişinin izlediği konserde lise 2. sınıf öğrencisi Kübra Mercan'ın sesi ise dinleyenleri büyüledi.
Büyük beğeni toplayan konser öncesi kısa bir açıklama yapan Çocuk Şube Müdürü Nurettin Çolak, "Ritim müzik grubu adı altında bir müzik şölenimiz olacak. Bu müzik şölenimize öğrencilerimiz aylardır hazırlanıyor. Bu öğrencilerimiz, ilimizdeki dezavantajlı dediğimiz çocuklardan oluşuyor. Biz emniyet güçleri olarak suç olmadan önleme dediğimiz uygulamayı yapıyoruz. Bu çocuklarımız gerek suç mağduru, gerek suç işleyen olarak bize gelmeden biz bu çocuklarımızla birlikte bir etkinlik yapıyoruz, sosyal faaliyet yapıyoruz. Bu çocukların sayısı 16 fakat bu çocuklarımızın nezdinde diğer çocuklarımızda hafta sonları bu tür etkinliklerle zamanlarını geçirerek daha farklı olarak suç türlerinin önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.MALATYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum