Başkan Samanlı’dan Muhtarlar Günü Mesajı
Reklam
Reklam

Başkan Samanlı'dan Muhtarlar Günü Mesajı

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

18 Ekim 2020 - 20:01 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 20:45

Başkan Samanlı mesajında;Devlet ile vatandaşlar arasında köprü görevi görerek, önemli görevler üstlenen muhtarlarımız yerel hizmetlerin de lokomotifidir.

Mahalle ve köylerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmakta, kamu bürokrasisinin en önemli çözüm ortağı olan muhtarlarımız, bu önemli işlevi nedeniyle bir yanıyla halkı diğer yanıyla da devleti temsil sorumluluğunu üstlenmiştir. 

Halkın kendisine doğrudan ulaştığı ve halk ile yakından alakadar olan, devlet ile halk arasında diyalog kuran, problemleri ileten muhtarlarımız demokrasinin en temel ayağıdır.

1829´dan günümüze 189 yıllık bir tarihe sahip olan muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen ve mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan muhtarlarımıza emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu vesilesiyle, öncelikle Malatya'da görev yapan muhtarlarımıza ve sonrasında tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da Bölgenin  Tek  Gıda Laboratuvarı Açıldı
Malatya’da Bölgenin Tek Gıda Laboratuvarı Açıldı
Gazeteci Akif Çelik,Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gazeteci Akif Çelik,Son Yolculuğuna Uğurlandı