Başkan Sadıkoğlu’ndan TSO Üyelerine Çağrı
Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Sadıkoğlu'ndan TSO Üyelerine Çağrı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı TOOB yönetim kurulu üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu odamıza kayıtlı 8250 üyemizi koronavirüs kapsamında açıklanan finansman destek paketlerinden maksimum düzeyde yararlanmaya çağırıyorum.

27 Mart 2020 - 17:18 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 18:19

“ÜYELERİMİZİ AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİNDEN MAKSİMUM DÜZEYDE YARARLANMAYA ÇAĞIRIYORUM’’
. iş dünyasının nakit akışının devamını sağlamamız, oluşabilecek dalgaya karşı set çekmek için önemli. 

KAMU BANKALARI  REEL SEKTÖRÜN VE VATANDAŞIN YANINDA OLDUKLARINI GÖSTERDİLER

Sadıkoğlu, şunları kaydetti: Bakanlıklarımızın açıkladığı  Kdv, vergi erteleme kredi erteleme kısa çalışma ödeneği "üç kamu bankası kredi taksitlerini öteleme, uygun koşullu kredi ve ilave finansman gibi imkanlarla reel sektörün ve vatandaşın yanında olduklarını gösterdiler. kamu bankalarımızın ortaya koyduğu bu özveriyi.ve yaklaşımı özel bankalardan da bekliyoruz   doğru ve gerekli olanda budur. Böylesi bir süreçte Türkiye’deki tüm finans kesiminin üzerine düşeni yapacağına yürekten inanıyorum. özellikle kredi taksitlerinin ötelenmesi ve kredili mevduat hesabı limitlerinin artırılarak nakit döngüsünün koruyup, ekonominin çarklarını döndürecektir. sonuç itibarıyla bankalarımızın gösterdiği duyarlı yaklaşımı son derece kritik buluyoruz. çünkü eğer türkiye ekonomisi, reel sektörümüz bu süreci en az zararla atlatacaksa, bunu bankaların ve finans kuruluşlarının anlayışla yaklaşımıyla başaracaktır.”

İŞE DEVAM DESTEĞİ

Salgında olumsuz etkilenen başta kobiler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki tüm firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kamu bankalarından  6 ay ödemesiz 36 ay vadeli krediye başvurabilirler.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ

işverenlere sesleniyorum çalışanlarını korumak ve istihdamını düşürmemeleri için ihtiyaçları olan kaynağın kısa çalışma ödeneğinde olduğunu hatırlatmak isterim. faaliyetlerini  azaltan veya durdurmak zorunda kalan tüm işletmeler bu imkandan faydalanabilirler .yapmaları gereken tek şey çalışma ve İşkur müdürlüklerine gitmeden elektronik ortamda başvurmaları 
ÜYELERİMİZİ AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİNDEN MAKSİMUM DÜZEYDE YARARLANMAYA ÇAĞIRIYORUM

Sadıkoğlu  şöyle devam etti: “Malatyalı 8250 üyemizi, koronavirüs kapsamında finansman destek paketlerinin potansiyelinden maksimum düzeyde yararlanmaya çağırıyorum. iş dünyasının nakit akışının devamını sağlamamız, oluşabilecek dalgaya karşı set çekmek için önemli. Koronavirüse karşı üretimin çarklarını durdurmadan önlem almaya devam etmeliyiz. bu çalışma hayatının her noktasında tam bir dayanışma ve fedakarlık örneği sergilemek zorundayız. bu zor günleri hep beraber el birliğiyle geride bırakalım., Bu süreçte sorunlarımızı dinleyip bizlerden fikir alan birlikte mesleki sorunlarımıza çözüm arayan bakanlıklarımızın açıkladığı destek paketlerinde iş dünyasına destek olan Türkiye odalar ve borsalar birliği başkanımız (TOBB) sn Rifat Hisarcıklıoğlu’na şahsım yönetim kurulum ve üyelerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.
    Ayrıca ülkemizin Bu zor günlerinde İş dünyasının taleplerine duyarsız kalmayan Sn cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞANA ve Değerli Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Açıklanan Ekonomik istikrar kalkanı gibi destek paketlerinde  diğer sektörlerinde dahil edilerek genişletilmesi  gerektiğini arzu ediyoruz.
  ÜYELERİMİZDEN GELEN TALEPLER DOĞRULTUSUNDA İLGİLİ KAMU KURUMLARIMIZA İLETTİĞİMİZ  SONUÇLANAN TALEPLERE VE AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİNE 
 www.malatyatso.org.tr  @oasadikoglu  twitter / oasadikoglu istagram /  oasadikoglu facebook   adreslerinden erişebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başhekim Aktürk’den,Hasta Ve Çalışanlarına Bayram Ziyareti
Başhekim Aktürk’den,Hasta Ve Çalışanlarına Bayram Ziyareti
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif  Vaka Belirlendi
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif Vaka Belirlendi