Başkan Sadıkoğlu’ndan Anneler Günü Mesajı
Reklam
Reklam

Başkan Sadıkoğlu’ndan Anneler Günü Mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, ve TOBB) Yönetim kurulu üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu Anneler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

10 Mayıs 2020 - 10:33

Başkan Sadıkoğlu mesajında:Fedakârlık, sevgi, sabır, merhamet ve güven duygusunu tek başına karşılayacak yegâne sıfat elbette ki 'annelik' hayatta. Bireyin, gelecek tüm yaşamını şekillendirecek ilk rehberi olmasının yanı sıra, hayatın her safhasında karşılaşacağı sorun ve acısında yine en güvenli liman ve en samimi paydaş olarak 'anne' figürü çıkmaktadır karşımıza. 

Zahmetli ve meşakkatli bir sürecin sonunda bizi dünyaya getirmesinin ardından; terbiye eden, geleceğe hazırlamak ve ıslah etmek üzere tasarrufta bulunan, tedvir eden, yöneten ve yön veren annelere, beşeriyet tarihi boyunca tüm kültürlerde olduğu gibi tüm dinlerde de kutsiyet atfedilmiş, insan neslinin devamında üstlendiği büyük vazife sebebiyle, insanlığın esası, temeli ve kaynağı kabul edilmiştir.

Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'deki birçok ayette anneliğin önemi ve 'ana hakkı' defaatle vurgulanırken, Peygamber Efendimiz; "Cennet annelerin ayakları altındadır" Hadis-i Şerifi ile anneliğin ne denli mühim ve mukaddes bir makam olduğununa işaret etmiştir.

Varlığımızdan haberdar oldukları ilk andan, soludukları son nefese kadar elleri üzerimizde olan, duydukları karşılıksız sevgi, engin hoşgörü ve büyük emekleri ile haklarını ödememizin asla mümkün olmadığı annelerimize atfedilen bu özel günde; aziz vatanımızın bekası uğruna evlatlarını cepheye göndermiş, kimi gazi kimi şehit annesi olmakla şereflenmiş annelerimiz başta olmak üzere, ömrünü engelli evlatlarına adamış cefakâr anneler ile tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten duygularımla, gönülden tebrik ediyorum.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hikmet Yasar
    6 ay önce
    Anneler günü bugun degil her gun anneler günüdür. Çünkü anneler olmazsa bizlerde olmayız. Nice saglikli .utku ve huzurlu anneler günü dilerim. Gününüz kutlu olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da,Sokak Satıcılarına Operasyon
Malatya’da,Sokak Satıcılarına Operasyon
Malatya’da Bölgenin  Tek  Gıda Laboratuvarı Açıldı
Malatya’da Bölgenin Tek Gıda Laboratuvarı Açıldı