Avşar:Uyuşturcuya Açtığımız Savaşda Taviz Yok
Reklam

Avşar:Uyuşturcuya Açtığımız Savaşda Taviz Yok

MHP Malatya Kadın Kolları İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu ve 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele günü olması münasebetiyle, Kernek meydanında bir proğram düzenledi.

25 Haziran 2019 - 20:20

Kernek meydanındaki programa, MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar  ve yönetimi, MHP İlçe yönetimleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Proğramda konuşmaların ardından Tiyatro sanatçılarından, İbrahim Şahin Uyumaz, Tuğrul Berke Mendeş, Rabia Korkmaz, Gözde Alıcı, Enes Cam ve Vedat Parmaksızdan oluşan ekip vatandaşlara yürekleri dağlayan bir sokak gösterisi yaptı.

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar burada yaptığı konuşmada;

“MHP Kadın Kollarımıza teşekkür ediyorum.MHP Malatya İl Başkanlığı olarak uyuşturucu ile mücadelede her zaman her ortamda mücadelemizi veriyoruz ve gereken mesajları da her tarafa gönderiyoruz. Gerek yaptığımız proğramlar ile, gerek seminerler ile ve gerekse görsel tiyatro  gösterileri ile gençlerimizi uyuşturucudan nasıl uzak tutarız onun için sürekli MHP Malatya İl teşkilatımız olarak proğramlar yapmaktayız. Bunlardan bir tanesini de bugün düzenliyoruz. Burada öncelikle bütün ailelere ve hepimize çok büyük iş düşmektedir. Ailelerimiz evlatlarımızın arkadaşlarının kimlerle gezdiğini kimlerle beraber olduğunu takip etmeleri lazımdır. Ve çocuklarının hal ve hareketlerini onları takip edip eğer herhangi bir madde kullanıyorsa, önce kendi evladını karşısına alıp konuşması ve gerekli mercilere emniyetimize müracaat etmeleri gerekmektedir. Emiyetimiz bu konuda duyarlı çalışmaları var. Mücadelede her zaman emniyetimiz başarılı çalışmalarını yapmaktadırlar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak daha önceden de söylediğimiz gibi, aileler ile de görüştük, hastane sıkıntıları tedavi etme konusunda bizler her konuda kendilerine yardımcı olacağımız söyledik. Birkaç aile geldi ve onların evlatlarını hastaneye yatırdık, tedavilerini yaptırıyoruz. Ve bundan sonrada MHP Malatya İl Başkanlığı olarak uyuşturucuya açtığımız savaşı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceğiz.”şeklinde konuştu.

MHP Malatya Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek ise, “   26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ileMücadele Günü olarak kabuledilmiştir.Bu amaca yönelikfarkındalık oluşturmak icin dün yada ve ülkemizde toplumbilincini artırmak amacı ile çeşitli etkinlileryapılmaktadır.Yapılan etkinliklerde , sağlıklı yaşamdavranışlarının önemi ve uyuşturucu kullanımının zararlarınadikkat çekilmektedir.Uyuşturucu kullanımı toplumun hem bugününü hemde geleceğini tehdit eden önemli birsorundur.Uyuşturucunun zararı sadece kullanıcı ile sınırlı değildir,kişinin ailesine içinde bulunduğu çevreyeve toplumuntamamına yansıyan zararlarıda beraberinde getirmektedir.”dedi.

Çiçek, “Madde bağımlılığı ile mücadelede etkin yolun eğitimolduğu açıktır.İlkokuldan başlayarak eğitimin her kademesindeuyuşturucu ilemücadelede eğitim çalışmalarına ağırlıkverilmeli;bu konuda anne ve babalar da bilinçlendirilmelidir.”ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da Kaçak Silah Operasyonu
Malatya’da Kaçak Silah Operasyonu
Göztepe 1 Y.Malatyaspor 1
Göztepe 1 Y.Malatyaspor 1